Petr Kramný

Žádná podjatost! Takhle soud zamítl Kramného stížnost

Žádná podjatost! Takhle soud zamítl Kramného stížnost
Petr Kramný u soudu, 2016 | Zdroj: TV Nova

Petr Kramný se opět nedočkal zastání u soudu. Nejvyšší soud zamítl jeho stížnost. Tu podal proti rozhodnutí Vrchního soudu, který nesouhlasil s námitkou, že senát, který o Kramném rozhodoval, byl podjatý. Kramný usiluje o obnovu řízení.

Stížnosti se týkají Kramného snahy obnovit proces a dokázat svou nevinu. Kramný totiž u Krajského soudu v Ostravě požadoval, aby byla pro podjatost vyloučena soudkyně Renata Gilová a celý její senát. To ale Gilová odmítla s tím, že podjatá není.

Kramný se proti tomu odvolal a podal další námitku, podle něj je podjatý i soudce Vrchního soudu v Olomouci Václav Čapka a jeho senát, kteří rozhodovali o jeho původním odvolání proti trestu za dvojnásobnou vraždu. Čapka ale uvedl, že podjatý není a Kramného stížnost zamítl. Ten si tak podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

Ale ani u něj se mu zastání nedostalo. Podle rozhodnutí ze 14. března, které soud v úterý v anonymizované podobě zveřejnil na svém webu, Čapka nepochybil a Kramnému se žádné příkoří nestalo.

Soud po přezkumu "dospěl k závěru, že stížnosti odsouzeného Petra Kramného i jeho matky, které podali prostřednictvím svých obhájců, resp. právních zástupců, nejsou důvodné," napsal soudce Antonín Draštík v rozhodnutí.

Související obsah

Vrchní soud podle Draštíka vše řádně odůvodnil a nedospěl k závěru, že by Čapka a jeho senát měl vztah k projednávanému případu. "Nejvyšší soud dále konstatuje, že v postupu předsedy senátu odvolacího soudu nelze v daném případě spatřovat jakékoli známky jeho osobní podjatosti vůči osobám odsouzeného Petra Kramného, ani vůči jeho obhájkyni JUDr. Janě Rejžkové," stojí v odůvodnění. To, že mají soudci jiný právní názor na posouzení viny, není podle Nejvyššího soudu znakem předpojatosti.

Podle Nejvyššího soudu není pravda, že by se Vrchní soud dostatečně nevypořádal s Kramného námitkami. Rovněž odmítá Kramného námitky vůči tomu, jak soudy nižších stupňů hodnotily lékařské posudky.

Související obsah

Kramný v dovolání nepředložil žádné relevantní argumenty, tvrdí Nejvyšší soud. "Všechny námitky odsouzeného jakož i jeho matky jsou pouhou opakovanou "recyklovanou" argumentací, ve které znovu opakují své námitky, které však již byly dříve posouzeny a vyhodnoceny jako neopodstatněné, a to soudy I. a II. stupně, včetně soudu Nejvyššího a Ústavního," napsal v závěru rozhodnutí Nejvyšší soud.

vbo, TN.cz

K tématu Petr Kramný

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz