Skimmovací zařízení

Muži v Praze chtěli krást peníze z platebních karet, chytli je při činu

Policie zadržela dva muže krátce poté, co do bankomatu v Táboritské ulici v Praze nainstalovali tzv. skimmovací zařízení, které kopíruje platební karty. S takto důmyslným zařízením se kriminalisté nesetkali a že byl bankomat napaden, nepoznal ani technik příslušné banky.

V noci 12. dubna si zvláštního chování dvou mužů u bankomatu všiml náhodný kolemjdoucí, který neváhal a zavolal na linku 158. Na místo přijely nejbližší policejní hlídky, které nedaleko bankomatu zadržely dva podezřelé cizince.

Těm se do bankomatu podařilo úspěšně nainstalovat tzv. skimmovací zařízení, které umožňuje zkopírovat citlivé údaje z platebních karet. U pachatelů byly nalezeny také vysílačky a další nástroje na instalaci skimmovacích zařízení.

"Jednalo se o zařízení, které se nedá téměř odhalit, protože se vkládá přímo do útrob bankomatu místem, kterým se vsouvá platební karta. Kamera ke snímání zadávaného PINu byla vložena do osvětlení bankomatu a dokonce napojena na elektrickou energii z něj," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

K bankomatu přijel i technik banky, které přístroj patří. Ani on podle Daňka nepoznal, že byl bankomat napadený a měl krást údaje z platebních karet.

Související obsah

Policie radí klientům při použítí bankomatu jednoduchý způsob, jak nedat podvodníkům šanci. Při zadávání PIN kódu si krýt ruku, aby nebylo vidět, jaká čísla na klávesnici mačkají. Pak jsou samostatné údaje z karty pro podvodníky většinou k ničemu.

Oba jednačtyřicetiletí pachatelé s k trestnému činu přiznali a nyní jim hrozí až 8 let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz