Zajímavosti

Facebook plánuje velké změny, lidem se ale vůbec nelíbí! ANKETA

Facebook plánuje velké změny, lidem se ale vůbec nelíbí! ANKETA
Zdroj: Profimedia

Šéf facebooku Mark Zuckerberg představil na úterní tiskové konferenci velké změny, které čekají sociální síť facebook. Kromě nového vzhledu nabídne facebook i seznamovací službu a slibuje i větší ochranu soukromí uživatelů. Čtenáři TN.cz však změny jednoznačně odmítají.

Světově nejrozšířenější sociální síť facebook razantně změní svůj design. Už během příštích několika měsíců bude vypadat úplně jinak, než byli uživatelé doposud zvyklí. Změny představil jeden ze zakladatelů a výkonný ředitel facebooku Mark Zuckerberg na úterní konferenci v San Jose.

Čtenáři TN.cz mají, co se týče novinek na facebooku, naprosto jasno. Z necelých 1900 respondentů je nadpoloviční většina, 1251 lidí, pro to, aby design sociální sítě zůstal stejný. 314 čtenářů změny vítá a 325 lidí to nechává naprosto chladnými. Tyto výsledky měla anketa při publikaci článku ve čtvrtek kolem 11:00.

"Budoucnost je v soukromí," pronesl Mark Zuckerberg na vývojářské konferenci F8. A právě tato věta se od té doby stává terčem posměchu. "Že to říká zrovna on," píšou uživatelé a narážejí na skandál s Cambridge Analytica, společností, která získala data desítek milionů uživatelů sociální sítě Facebook a využila je v rámci volebních kampaní v několika státech.

"Facebook ničí vztahy," shodují se lidé v komentářích pod článkem. Zuckerberg na to ale má zjevně jiný názor, na konferenci totiž představil službu, která pomůže lidem se seznámením. Novinka má být určena pro nezadané uživatele hledající trvalý vztah.

Související obsah

Sociální sítě prý lidi odcizují a komunikace přes ně podle čtenářů nikdy nedokáže nahradit rozhovor z očí do očí, píší lidé. Přesto podle statistik z roku 2018 facebook používá na denní bázi  přes 80 % jeho uživatelů. A průměrný čas strávený na sociálních sítích (do dat se započítává jak facebook v počítačové verzi, tak jeho mobilní aplikace, aplikace messenger a instagram) je 149 minut za den, tedy 2,5 hodiny.

Své příspěvky na něj pravidelně minimálně několikrát za měsíc publikuje 59 % Čechů. Zbytek jej využívá převážně pasivně, například ke sledování příspěvků a fotek svých přátel, ke čtení zpráv a podobně.

Síť facebook využívá 3,1 miliardy lidí po celém světě a jejich počet každým dnem roste. Až 6,7 % lidí závislost na facebooku a sociálních sítích dožene až k lékaři, jsou nuceni vyhledat odbornou pomoc.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz