Zahraničí

Raketa Falcon 9 odstartovala! Po několika odkladech míří k ISS

Raketa Falcon 9 odstartovala! Po několika odkladech míří k ISS
Zdroj: Twitter

Po několika odkladech v sobotu odstartovala z Floridy raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon. Ta nese zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Páteční start byl odložen, protože z rakety unikalo helium. Navíc se objevily problémy na plošině Of Course I Still Love You, na které měla raketa přistávat.

Sedmnáctá zásobovací mise byla už odložena kvůli problémům na Mezinárodní vesmírné stanici. Na konci dubna se totiž objevila závada elektrické rozvodny.

Takhle vypadal start rakety Falcon 9, která patří společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska:

 

V pátek ale nakonec došlo k dalšímu odkladu. Před startem panovaly obavy, že bude start odložen kvůli nepřízni počasí. Problémy se nakonec objevily jinde."Dnes nestartujeme kvůli elektrickému problému na plošině Of Course I Still Love You. Týmy se také zaměří na únik helia před zítřejším náhradním startovacím oknem ve 2:48 (8:48 našeho času)," uvedla po pátečním odkladu společnost SpaceX na twitteru.Související obsahVesmírná loď Dragon, kterou má Falcon 9 dopravit na oběžnou dráhu, by měla k vesmírné stanici vynést skoro dvě a půl tuny zásob.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz