Státní maturita

Maturanti se bouřili kvůli testům! Zvládli byste je? OTESTUJTE SE!

Maturanti se bouřili kvůli testům! Zvládli byste je? OTESTUJTE SE!
Zdroj: Profimedia

Studenti posledních ročníků středních škol mají za sebou druhou fázi státních maturit - didaktické testy z matematiky a cizího jazyka. O těch ale prohlašovali, že byly těžší, než v předchozích letech. Měli pravdu? Vyzkoušejte si to!

V písemné části státních maturit si měli studenti ve čtvrtek možnost vybrat mezi matematikou a cizím jazykem. 95 % studentů přitom volilo angličtinu. Didaktický test z českého jazyka pak řeší v průběhu pátku, slohovou část už mají za sebou.


Už je skoro tradicí, že si studenti ihned po složení některé z maturitních zkoušek stěžují na její obtížnost. Tentokrát se ohrazovali dokonce tím, že testy byly vůbec nejtěžší za poslední roky.


Jestli měli pravdu nebo ne, si můžete otestovat i vy. Didaktický test z matematiky najdete ZDE, z angličtiny pak ZDE.

Související obsah


Řešení obou testů zveřejní Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) na stránkách novamaturita.cz do 15. května 2019. Neoficiální výsledky úloh jsou ale k dispozici už nyní. Řešení didaktického testu z matematiky najdete ZDE, výsledky anglického testu ZDE.


Výsledky slohových prací z českého a cizího jazyka, které studenti psali už v polovině dubna, zveřejní CERMAT později, musí to ovšem stihnout do začátku ústní části maturity. Ta začíná 16. května a bude probíhat až do 10. června.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz