Týrání

Týraného psa museli vrátit majiteli, přišel si pro něj do útulku

Pes, kterého převezli brněnští městští strážníci do útulku, je zpátky u svého majitele. Tomu ho hlídka v úterý odebrala poté, co měla podezření pro trestný čin týrání zvířat. Pitbul měl totiž na sobě podlitiny a krvácející šrám nad okem.

Na městskou policii se v úterý obrátil jeden z obyvatel bytovky v brněnských Žabovřeskách. Nezdálo se mu kňučení psa, rány a nadávky z vedlejšího bytu. Když strážníci dorazili na místo, otevřel jim pětadvacetiletý muž. Že svého pitbula uhodil, vůbec nezapíral.

Pejsek měl na sobě podlitiny po celém těle a na hlavě. Zvíře proto bylo odvezeno na ošetření k veterináři a následně do útulku městské policie. Tam si ho však mladý muž téměř hned vyzvedl zpátky.

"Nikdo nevydal žádné instrukce k odebrání, a proto jsme ho vydali majiteli," potvrdila mluvčí městských strážníků Tereza Kadrnožková.

Související obsah

Celou věc už řeší také státní policisté. "Případ jsme převzali a prověřujeme ho pro trestný čin týrání zvířat," řekl tiskový mluvčí policie David Chaloupka. Ten zároveň dodává, že dali podnět na Odbor životního prostředí brněnské městské části Žabovřesky. Ten může vydáním předběžného opatření pejska majiteli odebrat.

Mladík údajně svého psa trestal za to, že se mu vymočil v bytě. Vadilo mu také to, že na něj vrčel. Podle oslovených sousedů se nejednalo o ojedinělou situaci.

Podívejte se, jak vypadal zásah měststkých strážníků:

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz