Pláž

Hezčí pláže i stezky. Chorvatsko sype do zkrášlení země balík!

Hezčí pláže i stezky. Chorvatsko sype do zkrášlení země balík!
Zdroj: Getty Images

Hlavní turistická sezóna se blíží mílovými kroky a Chorvatsko, které z cestovního ruchu z velké části žije, tak chce mít pláže a další místa co nejpřitažlivější. A do jejich zvelebení lije hodně peněz.

Chorvatské ministerstvo turismu uvedlo, že na rozvoj turistické infrastruktury poskytne v nejbližší době 25 milionů kun (přibližně 90 milionů korun). Ty mají putovat na vylepšení, stavbu a údržbu řady míst.

Jde například o pláže a jiná místa přizpůsobená ke koupání, turistická a tlumočnická centra, výletní stezky pro pěší i cyklisty a další. Svůj díl si mají ukrojit i provozovatelé lyžařských vleků, kteří chtějí budovat nové trasy.

"Tyto investice zvyšují kvalitu služeb, které turistům nabízíme a ve dvou letech chceme projekty podpořit částkou padesáti milionů kun," nechal se slyšet pro portál Jutarnji Vijesti ministr turismu Gari Cappelli.

Související obsah

Ministerstvo přitom kryje až 90 procent nákladů, maximální podpora jednotlivých projektů je až 800 tisíc kun (necelé tři miliony korun).

Zatím není jasné, kterých konkrétních pláží či stezek se finanční injekce budou týkat, zájemci o dotaci se totiž mohou hlásit až do konce června.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz