Pochod

Výsledky pochodu za marihuanu: Přes 100 přestupků, 2 zatčení

Výsledky pochodu za marihuanu: Přes 100 přestupků, 2 zatčení
Zdroj: TV Nova

Sobotní pochod za legalizaci marihuany, který prošel Prahou, zaujal i policisty. Ti dbali především na plynulost dopravy, bezpečnost a veřejný pořádek. Prováděla také namátkové kontroly účastníků. Mnozí z nich si tak odnesly i pokutové bločky, dva účastníky policisté rovnou zadrželi.

Desítky policistů se podílely na bezpečnostních opatřeních při sobotním pochodu Million Marihuana March. Účastníci průvodu demonstrovali za legalizaci konopí. Průvod prošel z Karlova náměstí až na Štvanici, kde se konal happening.

"Prioritou policie bylo zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy, veřejného pořádku a potírání případné kriminality," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Dodal, že policisté prováděli také namátkové kontroly účastníků akce se zaměřením na užívání drog.

Dva účastníky policisté zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a pro podezření z přechovávání takových látek.

"(Policisté) zjistili a zadokumentovali přes 100 přestupků, ve valné většině přechovávání omamných a psychotropních látek, z nichž polovinu vyřešili příkazem na místě. Zajistili také přes 75 gramů marihuany, několik dávek pervitinu a 62 tablet extáze," dodal Rybanský.

Související obsah

Jak připomněl předseda České pirátské strany Ivan Bartoš, který se průvodu také zúčastnil, sněmovna řeší novelu, která si klade za cíl umožnit samopěstování menšího množství rostlin konopí pro vlastní potřebu.

"Chceme, aby nová konopná politika státu stála na principech svobody jednotlivce. K tomu je nezbytné́ minimalizovat černý́ trh s konopím a s nim související́ negativní́ dopady na zdraví́ jednotlivců̊ i na společnost jako celek," řekl předkladatel návrhu Tomáš Vymazal.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz