Boeing

Boeing věděl o potížích modelu 737 MAX dlouho, nic nedělal

Boeing věděl o potížích modelu 737 MAX dlouho, nic nedělal
Zdroj: Profimedia

Společnost Boeing v nedělním prohlášení přiznala, že o problémech modelové řady 737 MAX věděla přibližně rok před katastrofickými nehodami těchto letounů. Ale nic nedělala, protože prý obtíže nebyly rizikem.

Boeing přitom už dříve přiznal, že varovný systém, který měl být standardní výbavou všech strojů, nebyl ve všech letounech funkční.

Až aktuální prohlášení ovšem ukázalo, že řada lidí ve firmě o problémech bezpečnostního softwaru věděla řadu měsíců a stejně je neřešila, píše CNN.

Výrobce letadel nicméně stále trvá na tom, že vada softwaru nebyla natolik vážná, "aby negativně ovlivnila provoz těchto letadel."

Související obsah

Doteď není jasné, zda problém softwaru hrál roli v pádech letounů Lion Air a Ethiopian Airlines, při nichž zemřelo celkem 346 lidí. Předběžné závěry vyšetřování nicméně ukazují, že systém letounů špatně vyhodnotil data a sklopil příď letounů automaticky dolů.

Pusťte si dubnovou reportáž:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Boeing

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz