Zahraničí

Protesty v Pásmu Gazy: Izraelci zastřelili mladého Palestince

Protesty v Pásmu Gazy: Izraelci zastřelili mladého Palestince
Zdroj: APTN

Izraelské bezpečnostní složky při protestech u hraničního plotu mezi palestinským Pásmem Gazy a Izraelem zastřelily čtyřiadvacetiletého Palestince. Při protestu, kterého se zúčastnilo okolo šesti tisíc Palestinců, bylo dalších 30 demonstrantů zraněno.

Místní zdravotníci uvedli, že čtyřiadvacetiletý Abdullah Abed al-Al přišel o život při střelbě během demonstrace podél hraničního Pásma Gazy. Palba zranila také tři desítky Palestinců. Mezi zraněnými byl i zdravotník, kterého kulka trefila do hlavy.

Minulý víkend byli při palestinských protestech zabiti čtyři izraelští civilisté a 25 Palestinců, píše The Washington Post. Šlo tak o nejkrvavější boj od války mezi Izraelem a palestinskými vládci Hamáasu v roce 2014. Radikálové na Izrael vypálili na 700 raket a střel a izraelská armáda bombardovala přes 300 cílů v Pásmu Gazy.

Související obsah

Palestinci organizují protesty pravidelně už od března minulého roku. Chtějí se vrátit na historická území svých předků, bojují také za zrušení blokády v Pásmu Gazy. Na vojáky házejí kameny a zápalné lahve, vojáci často opětují střelbu ostrými náboji. Izrael se hájí tím, že brání své hranice.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz