Domácí

Zeman míří do Maďarska, setká se s Orbánem. Jede i 30 podnikatelů

Zeman míří do Maďarska, setká se s Orbánem. Jede i 30 podnikatelů
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman v úterý zahajuje třídenní návštěvu Maďarska. Doprovázet ho bude nejen manželka Ivana, ale i delegace 30 podnikatelů. Setká se s maďarským prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Navštíví také jadernou elektrárnu Paks.

Do Budapešti Miloš Zeman s manželkou Ivanou odlétají dvě hodiny po poledni. Večer má prezident v plánu jednání se zástupci podnikatelů.

S maďarským prezidentem Jánosem Áderem se Zeman uvidí až ve středu, prezidentské páry čeká v poledne soukromé setkání. Odpoledne se pak Zeman v soukromí setká i s premiérem Viktorem Orbánem.

Vrcholem oficiální návštěvy bude prohládka jaderné elektrárny Paks, kterou by měl dostavět ruský Rosatom. Zeman se už dříve vyjádřil, že by se Česko mohlo inspirovat při dostavbě jaderných reaktorů, premiér Andrej Babiš je ale zásadně proti.

Do Maďarska prezidenta Zemana doprovodí delegace 30 podnikatelů, kterou povede předseda Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. "Delegaci tvoří firmy působící především v oblasti energetiky a strojírenství," uvedl mluvčí Hospodářské komory Miroslav Diro.

Spolupráce v jaderné energetice byla jedním z hlavních témat i během předchozích jednání českého prezidenta s Viktorem Orbánem.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz