Sbírka

Filip zemřel po nehodě s tanky. Kolegové vybírají na jeho rodinu

Filip zemřel po nehodě s tanky. Kolegové vybírají na jeho rodinu
Zdroj: denik.cz

Od tragédie na Pražském okruhu uplynulo už téměř čtrnáct dnů. Při vážné nehodě tam v autobusu vězeňské služby zemřel Filip Suchý (†23). Policisté teď hledají svědky celé události. Společně s vězeňskou službou se navíc rozhodli pomoci jeho rodině. Vyhlásili tak veřejnou sbírku, do které se můžete zapojit i vy!

Ničivý požár ve čtvrtek 2. května po poledni zablokoval provoz na Pražském okruhu. Začal tam hořet autobus vězeňské služby a kamion s přívěsem. Policisté nyní hledají svědky i řidiče, kteří by mohli mít videozáznam z nehody.

"Kriminalisté přivítají jak svědecké výpovědi, tak také jakýkoli obrazový materiál, tedy fotky či videa, na kterých je průběh dopravní nehody zachycen. V tomto směru žádáme o videozáznamy především ty řidiče, kteří mají svá auta vybavena palubními kamerami," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Při nehodě byl v autobusu také třiadvacetiletý Filip Suchý. U vězeňské služby byl zaměstnaný od července 2017, kdy dal přednost povolání příslušníka bezpečnostního sboru před profesionální kariérou fotbalisty.

"Byl to spolehlivý, přátelský a obětavý kolega, který svým přístupem k plnění služebních povinností i přístupem k životu byl, i přes své mládí, příkladem pro mnohé z nás," řekl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

Související obsah

V roce 2012 navíc přišel při jiné nehodě o svého tátu. Filipa a jeho bratra Davida tak vychovávala maminka Helena sama. "Ačkoliv tuto těžkou ztrátu nelze ničím nahradit, chceme společně alespoň touto formou pomoci pozůstalé rodině a vyjádřit jí tak plnou podporu ve složité životní situaci," dodal Dohnal.


Nezávislý odborový svaz Policie České republiky (PČR) s podporou Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky se proto rozhodlo vyhlásit veřejnou sbírku. Pomoci můžete i vy!

Přispět rodině můžete převodem nebo vkladem peněz na transparentní sbírkový účet Nezávislého odborového svazu PČR, který je vedený u Sberbank CZ a.s.

číslo účtu: 4200555535
kód banky: 6800
variabilní symbol: 28799

Posílat peníze můžete až do 30. června 2019.

Související obsah

Kromě Suchého, který je jedinou obětí nehody, záchranáři ošetřili dalších 14 zraněných. Policisté nehodu vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Podívejte se na záběry z nehody:

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz