Implantát

S Ellou (8) se život nemazlil. Pomozte jí, aby znovu slyšela!

S Ellou (8) se život nemazlil. Pomozte jí, aby znovu slyšela!
Zdroj: facebook

Už za pár dní čeká osmiletou Elenku zásadní operace. Dívka, která se s nepřízní osudu potýká už od narození, totiž potřebuje speciální implantát, aby slyšela. A pojišťovna jí ho nezaplatí. Pomoci jí můžete i vy.

"Ihned po porodu nám lékaři oznámili, že se Elenka narodila s rozštěpem páteře a že je téměř jisté, že ochrne," začínají své vyprávění dívčini rodiče.

Díky cvičení a následné operaci se ovšem stal zázrak a dívka začala chodit. Jenže později se rodičům zdálo, že dcerka podivně reaguje na zvuk.

"Po detailním vyšetření nám bylo sděleno, že trpí oboustrannou silnou ztrátou sluchu, která mohla být Elence indikována už při porodu, ale bohužel ji toto vyšetření neudělali," cituje rodiče na svém webu nadace Dar Sluchu.

Zdroj: facebook

Později se ukázalo, že sluch může školačce vrátit jen nákladná kochleární implantace. Ella ovšem má abnormální tvar vnitřního ucha, se kterým si lékaři v roce 2013 ještě neuměli poradit.

"Před dvěma roky, kdy bylo Elince šest, jsme se dozvěděli, že řešení už existuje. Přes zdlouhavé debaty s pojišťovnou a revizním lékařem jsme zjistili, jak je státní aparát komplikovaný a nepružný. Naše boje trvaly dva roky, změnili jsme zdravotní pojišťovnu a výsledek je stejný. Žádný," tvrdí rodiče dívky.

Související obsah

Jenže operace se nedá odkládat donekonečna, je potřeba ji provést v co nejnižším věku, aby se pacient ještě naučil mluvit. "Nyní už ovšem zdravotní pojišťovna implantát ani operaci neuhradí, protože je Elinka příliš stará. Rodina tak vše musí platit sama," vysvětlila TN.cz ředitelka nadace Dar sluchu Gabriela Dänemarková.

A nejde o žádné drobné - Dänemarková odhaduje, že náklady budou kolem šesti set tisíc. Proto rodina peníze shání právě přes nadaci. Ella by do nemocnice měla nastoupit už tento týden a operaci absolvovat krátce poté.

Pokud chcete na operaci dívence přispět, můžete poslat peníze na transparentní účet nadace číslo 2300942189/2010 nebo dárcovskou SMS. Podrobné informace najdete ZDE. Výpis transparentního účtu si můžete prohlédnout TADY.

"Rádi jsme za každý příspěvek, lidé také mohou Elence poslat vzkaz," doplnila šéfka nadace.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz