Boeing

Chybu softwaru letounů 737 Max jsme opravili, hlásí Boeing!

Výrobce letounů Boeing oznámil, že opravil chybu softwaru u letadel z řady 737 Max, která mohla stát za tragickými nehodami z nedávné doby. Společnost tvrdí, že vylepšený program důkladně otestovala.

V prohlášení totiž firma uvedla, že provedla 207 zkušebních letů, které dohromady trvaly přes 360 hodin, píše CNN. Vylepšený software nyní poputuje agentuře FAA, která v USA dohlíží na bezpečnost letového provozu a podobným organizacím v dalších státech.

"Jsme odhodláni poskytnout FAA a dalším regulačním úřadům všechny informace, které potřebují. Děláme jasné pokroky a věříme, že updatovaný software MCAS udělá z letounů 737 Max jedna z nejbezpečnějších letadel, která kdy létala," neskrývá optimismus šéf Boeingu Dennis Muilenburg.

Firma o dokončení opravy informovala jen krátce před velkým setkáním regulátorů letového provozu z celého světa. To se koná příští týden v Dallasu a letouny řady 737 Max se tam budou řešit.

Související obsah

Boeing tvrdí, že po opravě data dodávají dva senzory, ne jeden jako v minulosti, což by mělo vrazně snížit nebezpečí, že do systému potečou špatné informace.

Provoz letounů řady 737 Max je už dva měsíce přerušen kvůli tragickým nehodám v Indonésii a Etiopii, při kterých zemřelo přes 300 lidí. Aerolinky,včetně těch českých, tak musely letouny uzemnit a provoz zajistit jinými typy letadel.

Podívejte se na reportáž z minulého měsíce: 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz