Princ William

Princ William promluvil o matce. Popsal těžké chvíle po její smti

Britský princ William promluvil o tragické smrti své matky, princezny Diany. V novém dokumentu stanice BBC popsal bolest, kterou ve svých patnácti letech prožíval. Prozradil i to, že ho rodinná tragédie sbližuje s lidmi, kteří si prožili něco podobného.

Londýn, šestého září 1997. Patnáctiletý William a třináctiletý Harry stojí v záplavě květin a truchlí za svou matku. Se ztrátou nejbližšího člověka se mladí princové museli vyrovnávat před zraky více než dvou miliard lidí, kteří pohřeb sledovali.


Od smrti princezny Diany letos uplyne 22 let. William v novém dokumentu popsal, co tehdy prožíval. “Když přijdete o někoho blízkého, obzvlášť v mladém věku, a s tím se ztotožňuji, cítíte bolest jako žádnou jinou. Ale zároveň vás to tolik sblíží s jinými lidmi, které také někdo opustil,“ popsal princ William.


William říká, že schopnost vžít se do pocitů těch, kteří, stejně jako on, přišli o milovanou osobu, využil, když pilotoval záchranářský vrtulník. “Den co den jste s rodinami, které se dozvídají ty nejhorší možné zprávy. Zanechá to ve vás velmi depresivní, negativní pocit, kdy myslíte na to, že smrt čeká za každým rohem,“ řekl.

Související obsah


Není to poprvé, co následník britského trůnu otevřeně mluvil o nelehkých chvílích, kterými si v životě prošel. Dlouhodobě se snaží přesvědčovat lidi, aby se nebáli mluvit o svých problémech.


“Myslím, že obzvlášť v Británii jsme nervózní ze svých emocí. Někdy se cítíme trapně. V těžkých situacích je to dobré, ale někdy je lepší se trochu uvolnit a dokázat mluvit o emocích, protože nejsme roboti,“ vysvětlil vévoda z Cambridge.


Britští princové s manželkami v rámci boje za zlepšování duševního zdraví nedávno podpořili projekt s názvem Shout. Lidé se můžou anonymně prostřednictvím bezplatných SMS zpráv svěřovat vyškoleným dobrovolníkům. Nadace královské rodiny na službu přispěla v přepočtu téměř devadesáti miliony korun.
 

Ema Klementová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz