Pátrání

Napsal, že se chce zabít a zmizel. Policie po něm už 2 měsíce pátrá

Už téměř dva měsíce žije ve strachu a nejistotě rodina osmatřicetiletého Ivana Holečka z Prahy. Úspěšný dabingový režisér a bývalý místostarosta městské části Praha 3 prý na konci března rozeslal blízkým zprávy, že si chce vzít život a zmizel. Přestože se ví, kam asi tak měl zamířeno, jeho tělo se zatím nepodařilo najít. Policie proto pracuje i s verzí, že se mohl stát obětí trestného činu.

“Strach. Hrozný pocit úzkosti, člověk vůbec neví, co se s ním děje, a je vytržený z kontextu svého bytí a je zmatený,“ takto na podzim 2017 popisoval Ivan Holeček televizi Nova své první zkušenosti s epilepsií. Osvětě o této vážné nemoci věnoval mnoho času, chtěl aby se o ni lidé dozvěděli co nejvíce.


“Vděčím vědě, že postoupila natolik, že mně dostala do tohohle stavu, že mi umožnila normálně být a aktivně žít. Být šťastný se svou epilepsií, jak já říkám,“ doplnil.


Ivan Holeček se ale věnoval i režii dabingu a čtyři roky coby místostarosta Prahy 3 také komunální politice. Není to tak dlouho, co se mu narodil syn, měl před svatbou. Najednou ale zmizel.

Související obsah


“Dne 28. března pan Holeček odjel okolo šesté hodiny ze zaměstnání, a to vozidlem do obce Kařez,“ sdělila policie. Tam jezdil často na chatu. A právě Kařez na Rokycansku je místo, kde Ivana Holečka naposledy někdo viděl. Z jeho telefonu pak přišly blízkým zprávy. “Podtext byl takový, že by si chtěl vzít život,“ přiblížila policie.


Policie pročesala lesy kolem Kařezu několikrát, nasadila i psy a vrtulník. Pátrací akci uspořádali také příbuzní. Dodnes se ale neví, co se s Ivanem Holečkem stalo.


Policie se touto cestou obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. Pokud jste muže viděli nebo víte kde je, kontaktujte linku 158. Důvodů ke zmizení mohl mít několik. Podle bývalých kolegů z radnice za tím ale určitě není politika.

Související obsah


“Spolupracovali jsme tady na radnici čtyři roky a nedomnívám se, že by to mohlo mít jakoukoliv souvislost s politickou činností,“ řekl pražský zastupitel Alexander Bellu.


Nám se podařilo telefonicky spojit s nejbližšími příbuznými Ivana Holečka. Rozhovor ale odmítli, celá záležitost je pro ně příliš citlivá a nepřejí si nic jiného, než aby se ji podařilo co nejdříve objasnit.


Šance, že je Ivan Holeček naživu, stále existuje. Policie se každopádně plánuje do okolí Kařezu vrátit. Další informace si můžete přečíst zde.
 

Ondřej Špalek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz