Volby do Evropského parlamentu 2019

VIDEO: Na britské kandidáty hází lidé milkshaky! Schytal to i Farage

Nigel Farage, který se stal hlavní tváří příznivců brexitu, kandiduje se svou protiunijní stranou do Evropského parlamentu. V předvolebních průzkumech vede, ne všichni Britové mu ale fandí. Jeden z nich po něm hodil milkshake na mítinku v Newcastlu.

Farage se stal zatím poslední obětí neobvyklé formy protestu. Při procházce Newcastlem po předvolebním mítinku na něj postávající muž chrstnul svůj milkshake. Zmáčení Farageova saka nedokázali zabránit ani členové jeho ochranky, píše portál Daily Mirror.

Šéf Strany pro brexit se na své bodyguardy ihned osopil: "Jak to, že jste tomu nezabránili? To je naprosté selhání," je slyšet na videu, které zachycuje celý incident. Muže, který na Farage hodil svůj koktejl, nejdříve zadržela ochranka, poté si ho převzali policisté.

"Mám právo na takový protest proti lidem, jako je on. Mrzutost a rasismus, kterými tuto zemi zaplavuje, jsou mnohem škodlivější než trochu milkshaku na jeho čele," citoval 32letého Paula Crowthera, který má být pachatelem, portál. Policie případ vyšetřuje jako napadení.

Související obsah

Farage na událost reagoval na twitteru. "Někteří příznivci setrvání v EU se radikalizovali tak, že normální kampaň se stává nemožnou. Aby mohla civilizovaná demokracie fungovat, potřebujete souhlas poražených. Politici, kteří neakceptují výsledky referenda, nás dovedli až sem," napsal.

V pátek přistál milkshake na oblečení kandidáta jiné krajně pravicové strany UKIP Carla Benjamina ve městě Truro. Další den někdo hodil mléčný koktejl na kampaňový autobus UKIP v Plymouthu. Milkshakem několikrát "dostal" také pravicový aktivista a kandidát do Europarlamentu Tommy Robinson.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz