Bouře

Německem se prohnala bouře. Záchranáři evakuovali nemocnici

Přes jih Německa se přehnala tlaková níže Axel, která v zemi napáchala obrovské škody. Na některých místech ve spolkových zemích Hesensko a Severní Porýní Vestfálsko napršelo během pouhých šesti hodin až 50 litrů vody na metr čtvereční. Prudké lijáky si vyžádaly zatím nejméně jednu oběť. Zemřel řidič, který na mokré bavorské dálnici dostal smyk.

Po úderu tlakové níže Axel se nad řadou německých měst vytvořila nepropustná clona hustých temných mraků. Vedle bouřek doprovázených mohutnými lijáky přinesla i tornádo.

V Helmstedtu v Dolním Sasku zase museli záchranáři evakuovat část nemocnice poté, co se v důsledku nahromadění vody v horní části budovy propadla její střecha.

"Obávali jsme se toho, že by na jednotce intenzivní péče mohlo dojít k výpadku proudu. Proto jsme pacienty, připojené na plicní ventilátor, převezli do jiných nemocnic," popsal člen hasičského týmu v Helmstedtu Andreas Meißner.

Související obsah

Na některých místech v alpském podhůří napadlo během jediné hodiny až devět litrů srážek na metr čtvereční. Silniční dopravu ale deště ochromily i v severní části Hesenska.

V Bavorsku a Bádensku-Württembersku stále platí stav pohotovosti, pršet tam má až do zítřejšího rána. Varování meteorologové vydali i pro Sasko, Sasko-Anhaltsko a Dolní Sasko.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

pan, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz