Zahraničí

Ruské bombardéry u Aljašky! Vyháněly je americké stíhačky

Ruské bombardéry u Aljašky! Vyháněly je americké stíhačky
Zdroj: NORAD

Američané zachytili ruské bombardéry a stíhačky u pobřeží Aljašky. Dostaly se do blízkosti vzdušného prostoru USA, Spojené státy proti nim proto vyslaly vlastní stíhačky.

Americké letouny v rámci systému včasného varování zachytily před dvěma dny hned čtyři ruské bombardéry Tupolev Tu-95 a dvě stíhačky Su-35, které se přiblížily k vzdušnému prostoru Spojených států.

Potvrdilo to Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (NORAD), které kontroluje vzdušný prostor nad Severní Amerikou a zajišťuje jeho obranu. Ruské letouny se sice nedostaly nad území Spojených států a Kanady, nacházely se ale v jeho bezprostřední blízkosti.

USA proto vyslaly ze základny na Aljašce vlastní stíhačky, které se postaraly o to, aby ruská letadla "nepřekročila" americké hranice. Podle Spojených států Rusko tyto lety uskutečňuje jako součást přípravy své armády na potenciální krizi a zároveň aby předvedly svou sílu.

 

Související obsah

Není to poprvé, kdy se ruské letouny objevily v této oblasti. Americká a kanadská letadla, která jsou součástí NORAD, je zadržely v minulých letech mnohokrát. Cvičné lety bombardérů Rusko zahájilo v roce 2007 ve snaze zlepšit schopnosti svých ozbrojených sil.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz