Dovolená

Bulharsko staví, Dubrovník chce míň turistů. Novinky pro sezónu

Bulharsko staví, Dubrovník chce míň turistů. Novinky pro sezónu
Zdroj: Profimedia

Dovolená je obvykle časem, kdy chtějí lidé především odpočívat, hodit starosti za hlavu a nic neřešit. Přesto je dobré vědět, jestli není ve vyhlédnuté destinaci něco jinak nebo na co si tam dát pozor. Přinášíme přehled rad a novinek pro letošní hlavní turistickou sezónu pro Bulharsko, Turecko a Chorvatsko.

Bulharsko


Ministerstvo zahraničí má dobrou zprávu pro všechny, kteří si letos myslí na volné dny na černomořském pobřeží. "V oblasti Burgasu, Nesebaru a Varny v současně době probíhá rekonstrukce starých a budování nových hotelů a penzionů, což přispívá k rozšíření nabídky a úpravě cenové politiky ve prospěch turistů,“ říká mluvčí resortu Michal Bucháček.


Jeho slova potvrzuje Petr Šatný z cestovní kanceláře Alexandria. "Spolufinancujeme stavbu dvou nových hotelů a rekonstrukci několika dalších v Bulharsku a také na řeckých ostrovech Kréta, Rhodos, Korfu a Zakynthos,“ vypočítal Šatný.

Související obsah


"V oblasti Nesebaru a Primorska budou v červenci a srpnu působit české policejní hlídky, na které se budou moci turisté obrátit. V období od 21. června do 7. září bude v Burgasu fungovat konzulární jednatelství,“ doplnil Bucháček.


Turecko

Pokud v Turecku sednete za volant a vyrazíte třeba na projížďku krajinou, měli byste být zvlášť opatrní. "V zemi se nadále zvyšuje četnost dopravních kontrol - a to jak přímo policií, tak automatickými systémy. Postihy za překročení rychlosti či nedodržení pravidel silničního provozu mohou značně znepříjemnit pobyt,“ varuje mluvčí ministerstva zahraničí.


Turistům jsou nově k dispozici na webu českého velvyslanectví v Ankaře česko-turecké zdravotní karty připravené ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví. Karty usnadní komunikaci Čechů s lékařem v případech, kdy není k dispozici žádný tlumočník.


Chorvatsko


"Poplatky i předpisy zůstávají bez výrazných změn. Placené vstupy na pláže či regulace pohybu turistů v plavkách zůstávají na rozhodnutí místních samospráv,“ uklidňuje Bucháček. Zároveň ovšem upozornil, že historická města u Jadranu uvažují o omezování počtu turistů, kteří do měst míří.

Související obsah


Zatím ovšem ke kroku přistoupil jen Dubrovník, který se zaměřil na velké turistické lodě, takzvané cruisery. "Bylo oznámeno, že povoleny budou maximálně dvě lodě, od čehož si radnice slibuje, že celkový počet turistů nepřesáhne pět tisíc lidí za den,“ uvedlo ministerstvo. To může být ve finále dobrá zpráva, protože nebude v křivolakých uličkách tak těsno.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz