Adrenalin

VIDEO: Místní se báli záplav, muž v kajaku se vrhl do rozbouřené řeky!

Adrenalin má zřejmě rád muž, který se ve čtvrtek rozhodl na kajaku sjíždět rozvodněnou řeku Olši v Karviné. Na sociálních sítích se kvůli tomu okamžitě strhla diskuze. Jedni mu fandí, zatímco druzí to považují za hazard.

Olše ve čtvrtek v Karviné dělala starosti nejen lidem v okolí, ale i hasičům. Přesto se do ní vrhl muž na kajaku. V tu chvíli řeka v dané lokalitě dosahovala třetího povodňového stupně a průtok byl 403 metrů krychlových za sekundu.

Muž se několikrát ztratil v rozbouřené vodě, kolem něj na hladině rozvodněné Olše plavaly nebezpečně kusy dřeva. "Byl jsem ve správný čas na správném místě, ale neměl jsem z toho dobrý pocit," popsal kajakář.

Podle některých lidí jde o šílence, který si musí něco dokazovat. Hazardéra se ale někteří i zastávají. "Na videu je jasně vidět, že pán to nejede poprvé. Zase tak divoká ta řeka není," tvrdí jeden ze zastánců.

Související obsah

Podle trenéra a lodivoda Dušana Vavrla určitě věděl, co dělá. Dopustil se však chyby tím, že jel sám. "Potom by byly v ohrožení záchranné složky," dodal trenér.

"Město nemohlo proti tomuto člověku, který hazardoval se svým zdravím, nic udělat. Ani městská policie. Samozřejmě pokud by musely zasáhnout různé složky, tak by šlo právě o zdraví těch záchranářů," řekl mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

Související obsah

Řeky v Moravskoslezském kraji postupně klesají. První povodňový stupeň je jen na Ostravici. Podle předpovědí by ale mělo v příštím týdnu dál pršet. Spadnout by mohlo až 20 litrů na metr čtvereční, přehrady už tak zase začnou odpouštět.

pan, Lucie Cochlarová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz