Reklama

Vousatý černoch v reklamě vyvolal poprask, lidé firmě spílají!

Vousatý černoch v reklamě vyvolal poprask, lidé firmě spílají!
Zdroj: Profimedia

Firma Adidas, jeden z největších výrobců sportovního oblečení na světě, tvrdě narazila u části českých zákazníků s reklamou, která se před týdnem objevila na facebooku. Někteří diskutující nedokáží skousnout fakt, že je na snímku černoch s plnovousem.

"Adidas slaví 70 let inovací. Užij si EXTRA 33% slevu v outletu a ukaž svoje proužky!" hlásá text u obrázku vousatého černocha v bílé mikině, který se na facebooku firmy objevil 22. května.

A vzápětí se strhla bouře. Část komentujících se totiž podobně jako v minulosti nedokáže smířit s faktem, že reklama cílená na české publikum ukazuje černocha.

"Tady je ale sluníčkářů. To je hnus. Tak jděte za svejma miláčkama do Afriky, když je máte tak rádi a za Čechy se stydíte!!!!!!!" napsal třeba Miroslav Bláha.

"Myslím si, že je naprosto legitimní se ohradit proti tomu, že stále více a více firem nám cpe jako modely Afroameričany, jak se dřív hezky česky říkalo "černochy". Ten výběr totiž není náhodný, jde o politicko-ideovou masírku, která už spoustu lidí štve, to je všechno," zafilozofovala si Zina Tesařová.

Jaroslav Matějka firmě vzkázal, že už si u ní "nekoupí ani tkaničky".

Spousta lidí se ovšem postavila na stranu firmy. "Člověk na obrázku se jmenuje James Harden, momentálně hráč Houston Rockets v basketbalové NBA a jeden z nejlepších hráčů současnosti. S Addidasem podepsal smlouvu už v roce 2015. Má dvě zlata z olympijských her," poučuje uživatel Damien Dante.

Související obsah

Další diskutující rasistické komentáře odsoudili s tím, že neúspěšní hodnotí úspěšné nebo že by si lidé měli uvědomit, že Adidas je mezinárodní firma, která nepůsobí zdaleka jen v Česku.

Smršť odsuzujících komentářů přitom reklama s černošským protagonistou nevyvolala v Česku poprvé. Podobnou zkušenost má za sebou i Lidl, který rovněž v reklamě na oblečení použil černošského modela.

"Společnost Adidas aktivně podporuje rozmanitost a respekt pro všechny. Tyto komentáře jdou naprosto proti všem principům, na kterých naše společnost stojí. Tedy, že díky sportu můžeme měnit a zlepšovat životy," uvedl pro TN.cz Patrik Kubečka z firmy Adidas.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz