Napadení

Muže po obrně zbili a okradli! Aby si zachránil život, hrál mrtvého

Až desetiletý trest vězení můžou dostat u soudu dva muži, kteří měli v Chomutově den před Silvestrem zbít a okrást invalidu. Útočníci si muže postiženého obrnou podle kriminalistů vyhlédli v baru, a když odcházel domů, napadli ho. Invalida tvrdí, že ze strachu raději předstíral mrtvého, aby surové bití přežil.

Dva muži si podle obžaloby vyhlédli v baru invalidu, kterého se rozhodli okrást. Na ulici ho měli zezadu chytit do kravaty, povalit na zem a pak do něj kopat, dokud se nepřestal hýbat. Pak mu měli ukrást peníze, doklady, mobilní telefon a klíče od bytu.


"Podal jsem obžalobu na oba obžalované za zvlášť závažný zločin loupeže spočívající v tom, že ve večerních hodinách si v nočním podniku vyhlédli postiženou osobu, následně ji oba dva fyzicky napadli," popsal státní zástupce Vladimír Mužík.


Napadený invalida s jasně viditelnými následky dětské mozkové obrny u soudu tvrdil, že byl útok natolik intenzivní, že měl strach o život. Raději prý proto předstíral mrtvého. Z peněženky mu měli ukrást několik stovek.

Související obsah

"Vzpomínám si, že mi řekl, že společně s Jaroslavem toho postiženého kluka zbili někde u Elty, dále mi řekl, že mu měli vzít asi 500 korun," zaznělo ve svědecké výpovědi u soudu.


Oběma útočníkům teď hrozí až desetileté vězení. Vinu svalují jeden na druhého. Podle kriminalistů šli ale po útoku do večerky, kde si koupili láhev alkoholu a pokračovali v popíjení.

Martin Kočárek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz