Washington

Muž se zapálil u sídla amerického prezidenta. Zemřel v nemocnici

Muž se zapálil u sídla amerického prezidenta. Zemřel v nemocnici
Zdroj: Profimedia

Muž, který se ve středu večer zapálil u Bílého domu ve Washingtonu, v nemocnici zemřel. Pro svůj čin si vybral park ležící zhruba blok od jižního průčelí prezidentské rezidence. Podle amerických médií je mrtvým 33letý Arnav Gupta z města Bethesda ležícího na předměstí Washingtonu.

Muž utrpěl podle webu Daily Mail popáleniny na 85 % těla. Zemřel po převozu do nemocnice. V průběhu středy jej rodina nahlásila policistům jako pohřešovaného. Co ho k činu vedlo, stále není jasné.

Gupta se v parku před Bílým domem zapálil zhruba 20 minut po poledni místního času, tedy po 18. hodině středoevropského. Incident potvrdila na twitteru Tajná služba, což je úřad, který má na starosti ochranu amerického prezidenta.

"Zhruba v 12:20 se muž zapálil v parku Ellipse nedaleko křižovatky 15. ulice a Constitution Avenue. Příslušníci Tajné služby byli na místě a pomáhali správě parku a policii s první pomocí," uvedla Tajná služba na twitteru.

Mluvčí washingtonských hasičů potvrdil televizi CNBC, že jednoho pacienta s popáleninami odvezla sanitka do nemocnice. "Teď na místě pomáháme bezpečnostním složkám," dodal mluvčí.

Související obsah

"Viděli jsme toho muže. Začal utíkat a pak byl celý v plamenech. Šel a začaly se k němu sjíždět policisté, pak zkolaboval. Všichni byli v šoku," popsala scénu televizi sedmnáctiletá Alina Berzinsová.

Na sociálních sítích se objevila i dvě videa, která scénu zachycují. Muž, jehož tělo je celé v plamenech, stojí na kraji parku, pak k němu přiběhne policista a začne jej hasicím přístrojem hasit. V tu chvíli se na místo sjedou i dvě policejní auta.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz