Jihomoravský kraj

Místostarostu zastřelil podivín. Na pohřeb přišla celá obec

Obyvatelé Dražůvek na Kyjovsku se v sobotu rozloučili s místostarostou Rudolfem Štosem, kterého před týdnem, kvůli tomu, že se snažil urovnat sousedský spor o vodu ze studně, zastřelil místní podivín. Výstřel padl z nelegálně držené zbraně.

Na hřbitově v Dražůvkách se v sobotu sešla celá vesnice. Rozloučit se kromě rodiny přišli kamarádi, známí, i starostové sousedních obcí.

Místostarosta byl mezi lidmi velmi oblíbený. Kromě svých úředních povinností pomáhal v obci jako instalatér.

"Měl velkou rodinu, vnoučata, kterým se věnoval, pro tu rodinu je to obrovská tragédie," řekla starostka Dražůvek Klára Čudrnáková.

Ještě před týdnem by nikoho nenapadlo, že práce místostarosty může být životu nebezpečná. Policisté ho přizvali jako svědka. Muž v domě vyhrožoval svému sousedovi kvůli přístupu k vodě.

Související obsah

"Podal jsem na něho trestní oznámení za vyhrožování," prozradil soused Pavel Salák.

Sotva policisté vyzvali k otevření dveří, za oknem padl výstřel a sedmapadesátiletý místostarosta na místě zemřel. Střelec ho zabil, přestože s případem neměl nic společného. Vrah měl u sebe nelegálně drženou pušku a pistoli.

Mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb prozradil, že výstřel padl hned po první výzvě. Policisté žádají nezávislého svědka nejčastěji na domovní prohlídky a obec je nemůže odmítnout. Často asistuje sám starosta nebo někdo ze zaměstnanců radnice. Místostarosta Dražůvek byl první, kdo za tuto povinnost zaplatil životem.

Dům, ve kterém střelec spáchal sebevraždu, je teď opuštěný a pravděpodobně skončí v dražbě. Zbytečná smrt místostarosty nejspíš povede ke změně legislativy. Usilují o ni zástupci samospráv, kteří chtějí, aby do budoucna nemuseli civilisté asistovat u policejních zásahů.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz