Himaláje

Další oběti Himalájí? V horách se ztratila početná výprava!

Další oběti Himalájí? V horách se ztratila početná výprava!
Zdroj: Profimedia

Záchranáři na indické straně Himalájí pátrají po osmi členech dvanáctihlavé horolezecké výpravy, která do hor vyrazila před více než dvěma týdny. Zpátky do základního tábora se ovšem vrátili jen čtyři lidé.

Čtyři Britové, dva Američané, Australan a jejich indický průvodce se podle místních úřadů ztratili přibližně před týdnem, uvedly místní úřady.

Podle CNN byla cílem expedice hora Nanda Devi, která je jednou z nejvyšších a zároveň nejobtížněji zdolatelných hor v celé Indii. Je vysoká přes 7400 metrů.

Pohřešovaných osm horolezců patří k dvanáctičlennému týmu, který vyrazil z vesnice Munsiyari 13. května. O 12 dní později se zpátky ovšem vrátili jen čtyři účastníci výpravy.

Související obsah

Společnost, která expedici organizovala, počkala na opozdilce několik dní - když se stále nevraceli, obrátila se na úřady. Zatím není jasné, zda pohřešovaná osmice zmizela při výstupu či sestupu.

Zpráva nicméně přichází jen pár dní poté, co celý svět oblétly fotografie z fronty na Mount Everestu, kde letos zahynulo už jedenáct horolezců.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz