Havárie letadla

Letadlo havarovalo v Letňanech při přistání! Pilot se lehce zranil

V pražských Letňanech havarovalo v pondělí odpoledne malé letadlo značky Cessna. Při nehodě se zranil třiatřicetiletý pilot. V letadle letěl sám.

Do pražských Letňan vyjížděli v pondělí odpoledne pražští hasiči, záchranáři a policisté. Havarovalo tam letadlo Cessna 152. “Na místě zasahuje jednotka ze Satalic. Z letadla vytékají pohonné hmoty a my provádíme protipožární opatření,“ uvedli hasiči ve čtvrt na pět odpoledne.


Nehoda se stala při přistání poblíž Hůlkovy ulice. “Zraněný muž byl převezen na chirurgii Fakultní nemocnice Královské Vinohrady s poraněním zad a dolních končetin,“ řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová.


V Letňanech se za poslední týden jedná už o druhou havárii malého letadla za poslední týden. V pondělí 27. května tam havaroval čtyřiadvacetiletý muž. V obou případech se jednalo o Cessnu 152. Více se dozvíte zde.


Cessna 152 je malý, jednomotorový dvoumístný hornoplošník. Maximální rychlost je asi 200 kilometrů za hodinu. Vyráběl se od konce sedmdesátých až do poloviny osmdesátých let minulého století.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz