Znásilnění

Muž znásilnil sousedku, pobodal ji v rozkroku! Soud potvrdil 20 let

Soud poslal na 20 let do vězení Jiřího Meindla z Prahy, rozsudek je pravomocný. 25letý muž předloni napadl v opilosti sousedku, kterou znásilnil a pokusil se ji zavraždit. Před policisty pak chtěl vyskočit z okna.

Jiří Meindl je vytáhlý štíhlý mladík s kamenným výrazem ve tváři. Podle soudu se ale umí snadno změnit v běsnící monstrum. Odvolání proti únorovému trestu smetl soudce rychle ze stolu, Meindl půjde na 20 let do vězení. Možná je ale na tom pořád lépe než jeho oběť.

Tragédie se stala 28. listopadu 2017 v domě v ulici Komunardů v pražských Holešovicích. Meindl, posilněný lahví rumu, zaklepal na mladou sousedku, která se nedávno přistěhovala. S nožem na krku ji přinutil jít k němu domů. Tam začalo více než hodinové peklo.

Sousedi zalarmovaní křikem zavolali policisty, kteří museli vykopnout dveře. "Policisti se vyjádřili v tom smyslu, že útočník nereagoval na pepřový sprej," uvedla tehdy jedna ze sousedek. Byl jako v transu, prý chtěl zabít i sám sebe.

Dívku dělily podle lékařů od smrti desítky minut. "Záchranáři na místě ženu ošetřili, zajistili a transportovali k další péči do Ústřední vojenské nemocnice," popsala mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Související obsah

Obhajoba tvrdila, že chtěl Meindl dívku "pouze" znásilnit. Když ale zazněl výčet zranění, která jí nožem způsobil i na intimních partiích, dělalo se zle i těm nejotrlejším v soudní síni. Mladá žena se z útoku těžko někdy úplně vzpamatuje. Trpí duševními i zdravotními problémy.

Navíc podle soudu nebyla první Meindlovou obětí. Už dříve znásilnil patnáctiletou dívku a jeho náprava je prý z říše teorie. "Nepochybně má takové vlastnosti, které tu prognózu nečiní zrovna pozitivní," sdělil sexuolog a soudní znalec Jaroslav Zvěřina.

Napadené sousedce musí Meindl také zaplatit skoro 1,5 milionu korun. Peníze jí ale na hrůzný zážitek zapomenout nedají.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz