Domácí

Falešní vnuci útočí! Ze seniorů chtějí vymámit tučné sumy

Falešní vnuci útočí! Ze seniorů chtějí vymámit tučné sumy
Zdroj: Getty Images

Promyšlené triky používají falešní vnuci, kteří se snaží ze starších lidí vylákat peníze. Momentálně banda podvodníků řádila v Olomouckém kraji. Celkem ze seniorů chtěli dostat přes milion korun.

Během jednoho dne policisté přijali sedm oznámení o tom, že se ze seniorů někdo snažil vylákat hotovost. Skupina podvodníků si čtyři oběti vytipovala na Prostějovsku, dvě na Přerovsku a jednu na Olomoucku.


Podvodné jednání vždy začalo telefonátem. Když senior zvedl telefon, na druhé straně se ozval falešný vnuk. Následně se z něho snažil vylákat nejrůznější částky.


Související obsah


"Scénář bývá zpravidla vždy stejný. Pachatel osloví seniora prostřednictvím pevné telefonní linky a pod smyšlenou legendou, že mu volá vnuk, se z něj snaží vylákat statisícové částky. Podvodník používá nejrůznější lsti a záminky. Jako důvod uvádí, že je v průšvihu a musí vrátit dluhy, má výhodnou nabídku na koupi bytu, auta, apod. Vždy požaduje hotovost, kterou za něj vyzvedne někdo jiný," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.


Související obsah


Někteří zkouší i jiné triky. Pachatel na Přerovsku chtěl po seniorovi 12 tisíc korun za náhradní díly na auto, které si měl objednat právě jeho vnuk. Senior však svému vnukovi zavolal a ptal se ho, zda si skutečně něco objednal. Podvodník se ihned vytratil.


Celkem chtěli pachatelé získat přes jeden milion korun. Naštěstí se jim to nepodařilo.

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz