Domácí

Kamarádi vzpomínají na Iva: Byl to skvělý kluk, měl se stát soudcem!

Kamarádi vzpomínají na Iva: Byl to skvělý kluk, měl se stát soudcem!
Zdroj: TN.cz

Právnickou fakultu zasáhla v úterý smutná zpráva, kdy student pátého ročníku spáchal sebevraždu, jelikož neuspěl u státnic. Podle jeho kamarádů byl Ivo (†24) skvělý kluk, který žil pro právo a podle nich to mohl dotáhnout i na ústavního soudce. Měl pro něj také cit. Případem by se měl příští týden zabývat Akademický senát Univerzity Karlovy.

Ivo studoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a podle informací TV Nova šel 13. května ke státním zkouškám, během kterých měl ukončit své pětileté studium. Od dvou zkoušejících profesorů měl dostat jedničku. Třetí profesor správního práva Richard Pomahač ho ohodnotil nedostatečně.

Student neunesl, že u státnic neuspěl a spáchal sebevraždu. Zpráva zasáhla nejen Univerzitu Karlovu, ale i rodinu a jeho kamarády. Podle nich byl Ivo fajn kluk, který hrál rád fotbal, četl knihy a zabýval se dobročinnou činností.

Právo pro něho bylo prý velkou vášní, absolvoval také různé stáže na soudech a pracoval v advokátních kancelářích. Kamarádi předpokládali, že se stane do dvaceti let ústavním soudcem, jelikož měl pro právo cit a větší zapálení u nikoho nikdy neviděli. 

Související obsah

Případem by se měl příští týden zabývat podle informací TV Nova také Akademický senát Univerzity Karlovy, který by měl řešit systém zkoušení na škole. Už teď ji ale řeší vedení univerzity. "Tragickou událost na Právnické fakultě naší univerzity pozorně sleduji a jsem ve spojení s jejím vedením, které mne průběžně informuje," prozradil TN.cz rektor univerzity Tomáš Zima.

Podle časopisu Respekt měl děkan školy Jan Kuklík profesora Pomahače stáhnout z dalších zkoušek. Ten si však podle děkana není vědom žádné chyby. S Ivem měl po zkoušce dokonce vše probírat a diskutovat s ním o tom, co má zlepšit. Zesnulému studentovi však hodnocení připadalo nespravedlivé. I někteří učitelé prý řekli, že průběh zkoušky nebyl standardní. Před budovu školy také nosí studenti květiny a zapalují svíčky.

Podívejte se na záběry, na kterých studenti vzpomínají na Iva:

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz