Poslanecká sněmovna

Jako ve školce! Babiš žaloval ve Sněmovně na Kalouska: "Řekl pí.."

Řevnivost mezi Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a premiérem Andrejem Babišem (ANO) má další kapitolu. Podle Babiše za ním Kalousek při jednání v poslanecké sněmovně přišel a řekl mu “jsi v pí**“. Kalousek odmítá, že by vyslovil nějakou vulgaritu, jeho slova si prý jen Babiš přeložil do svého jazyka.

Kalouskovo prohlášení se mělo odehrát krátce po tři čtvrtě na čtyři. Babiš u pultu reagoval na slova Markéty Adamové Pekarové (TOP 09), která se ve svém proslovu zabývala údajným Babišovým střetem zájmů. Poté Babiš odešel od pultu a posadil se na své místo.


Na záznamu z jednání poslanecké sněmovny je vidět, jak k Babišovi následně přistoupil Kalousek a něco mu říkal. Ačkoliv se vše odehrálo jen kousek od řečnického pultu, kde zrovna mluvil Martin Baxa (ODS), mikrofon nic nezachytil.


Babiš ovšem neváhal a po Baxovi se opět ujal slova a celému sálu vyložil, co mu měl Kalousek říci. “Po té poslední odpovědi mě tady navštívil pan poslanec Kalousek, mírně ovíněný, a sdělil mi: ´Dělej, co umíš, stejně jseš v pi...´ Nemůžu to dokončit,“ podělil se o údajné Kalouskovo prohlášení Babiš.

Související obsah


Do Kalouska si následně neodpustil své obvyklé rýpnutí. “Nejlepší ministr financí - 670 miliard dluh, 200 miliard deficit a 14 miliard ztracených definitivně v rámci evropských fondů, takže jsem rád, že tady máme takové kolegy. Jsou třicet let v politice, teď chodí demonstrovat na náměstí. Jo, jo, no,“ doplnil Babiš.

“Řekl jsem mu “Dělej, co umíš, ale stejně nemáš šanci“. Tohle jsem řekl panu premiérovi, protože se s ním léta znám a vím, že tu šanci nemá. On to přeložil do své řeči, což je jeho věc. Já netvrdím, že jsem jeptiška, ale tohle slovo ve svém slovníku nemám, zatímco ho ve svém slovníku má prokazatelně pan premiér,“ reagoval Kalousek pro TN.cz.


Odmítl Babišova slova, že byl ovíněný. “Zdůrazňuji, že jsem nebyl nijak ovíněn a že jsem nabízel i test na alkoholtester, kdyby kdokoliv přišel, tak bych mu dýchnul,“ prohlásil.


“Když jsem byl ministr financí, tak i my jsme měli své dotační podvodníky, které jsme neprokoukli, ale žádný z těch podvodníků nebyl předseda vlády,“ dodal ještě Kalousek na Babišovu kritiku ohledně jeho práce jako ministra financí.


Poslechněte si celou reakci Miroslava Kalouska na slova Andreje Babiše:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Poslanecká sněmovna

Důležité Události

Píše se na Deník.cz