Zátah

Razie kvůli nenávisti na internetu! Policisté prohledali desítky bytů

Razie kvůli nenávisti na internetu! Policisté prohledali desítky bytů
Zdroj: Twitter

Německá policie rázně zakročila proti lidem, kteří šíří nenávist na internetu. Během razie po celé zemi prohledala čtyři desítky bytů a domů, desítky lidí policisté vyslechli. Pachatelům hrozí až pět let vězení.

Policie se zaměřila zejména na vyzývání k páchání trestných činů, rasismus a urážky vůči veřejným činitelům. Ve čtvrtek provedla razii ve 13 z 16 německých spolkových zemí.

Zásah měl proběhnout například u členů facebookové skupiny, která za "líheň zla" označila fotografii muže s tmavou pletí a těhotné bělošky.

V zemi je teď nenávist mezi lidmi žhavým tématem po násilné smrti starosty města Kassel Waltera Lübckeho. Politika našli zastřeleného na terase jeho domu ve středoněmecké spolkové zemi Hesensko. Pachatele se policistům zatím nepodařilo vypátrat.

Související obsah

Ministři spravedlnosti z několika spolkových zemí zároveň žádají německou vládu, aby zpřísnila postil nenávistných komentářů na internetu. Smrt starosty a bývalého zemského poslance mnoho lidí na sociálních sítích oslavovalo za jeho pozitivní přístup k pomoci uprchlíkům.

Politika našel jeho syn v neděli s prostřelenou hlavou. V té době se v domě nacházela manželka starosty a jeho roční vnuk. Lübcke měl mít také v pozdních hodinách sraz zatím s neznámou osobou. Policie už vyloučila sebevraždu.

Na starostu vzpomínali i jeho kolegové. "Jsme hluboce šokováni náhlým úmrtím našeho přítele Waltera Lübckeho," uvedla Annegret Kramp-Karrenbauerová. "V těchto těžkých časech jsou naše myšlenky a modlitby hlavně s manželkou, jejími dvěma syny a vnukem," dodala.

Související obsah

Pohřeb Lübckeho, který byl členem Křesťanskodemokratické Unie (CDU), se bude konat 13. června. Rakev bude pokryta hesenskou vlajkou a držet u ní bude čestnou stráž policie.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zátah

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz