Domácí

Kancléř Mynář měl lobbovat za podání stížnosti v kauze Lány

Kancléř Mynář měl lobbovat za podání stížnosti v kauze Lány
Zdroj: Profimedia

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář čelí podezření, že měl ovlivňovat vysoce postavené soudce, tím to ale, zdá se, nekončí. Podle bývalého ministra spravedlnosti opakovaně lobboval kvůli kauze v Lánech.

Exministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) pro portál irozhlas uvedl, že na něj kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář opakovaně naléhal, aby podal stížnost pro porušení zákona v kauze Lesní správy Lány.

Policie v celé kauze obvinila Mynářova podřízeného Miloše Baláka a dalšího podnikatele, jde o manipulaci stomilionové veřejné zakázky.

Mynář měl Pelikánovi dát podnět k podání stížnosti přímo do ruky, ministr podnět odnesl na příslušný odbor, tím to ale skončit nemělo.

"Pan Mynář se mě na to tázal opakovaně. Většinou to funguje tak, že když už vás s tím někdo atakuje, tak se omezí na to, že vám něco předá, ale tady to bylo dosti úporné. Posledního tři čtvrtě roku, co jsem byl ve funkci, tak se při každé příležitosti pan kancléř pokoušel tuto záležitost nějak otevírat," cituje portál Pelikána.

Související obsah

K dalšímu pokusu o podání stížnosti mělo dojít i po vystřídání Roberta Pelikána, Mynář se měl se stejnou prosbou obrátit i na Jana Kněžínka, uvádí irozhlas. Kancléř se k celé situaci zatím nevyjádřil.

Kancelář prezidenta republiky následně zveřejnila video, které má ukázat, jak to s dotací na penzion ve skutečnosti bylo. Ve videu Mynář vysvětluje, že dotace byla původně určena na stavbu ubytovny pro sportovce a dostala ji společnost Chřibák, kde je Mynář hospodářem.

V první fázi stačily prostředky na hrubou stavbu, střechu a okna, další peníze už ale organizace nedostala a dle videa nebyly peníze na dostavbu. Jediný, kdo měl o investici zájem, byla společnost Clever Management Vratislava Mynáře.

Objekt Clever management nevlastní, má ho pouze v pronájmu, podle Mynáře se investice nevrátí za celý jeho život. Místo turistické ubytovny vyrostl penzion. Na výstavbu Clever management dostala další dotaci.

 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz