Domácí

Mladík (19) měl vyhrožovat zabitím spolužačce (16) i celé její rodině!

Z nebezpečného vyhrožování obvinila policie devatenáctiletého mladíka z jihu Čech. Dva měsíce podle policie obtěžoval o tři roky mladší kamarádku. Navíc nejen jí ale i celé její rodině vyhrožoval zabitím.

Devatenáctiletý mladík od května nejprve obtěžoval pouze svoji o tři roky mladší spolužačku. Jenže jeho agresivní chování se začalo stupňovat a přeneslo se nejen na její další spolužáky. Atakům postupně musela čelit i rodina šestnáctileté studentky z Třeboňska.

"V kontextu s tím, co vlastně dělal, jak se projevoval, tak všichni tito poškození měli strach o svůj život a zdraví a proto věc oznámili policii," uvedl mluvčí policie Jiří Matzner.

Podle statistik počet stížností na problémy s šikanou u školáků proti předchozím letům roste. Studenti čím dál častěji šikanují své vrstevníky a to ale také přes sociální sítě nebo mobilní telefony.

Související obsah

Takový případ se nedávno odehrál na Plzeňsku. Sedmnáctiletý mladík tam celý rok několikrát denně volal své spolužačce a vydíral ji tím, že zveřejní její intimní fotky, které mu v minulosti poslala. Podle policie jí poslal skoro dva tisíce zpráv.

Vyhrožoval, že ji připraví o všechny kamarády, že vše zveřejní a rozešle i jejím rodičům nebo do školy. Podle policie se děti mohou do spirály vydírání dostat poměrně snadno. Podle České školní inspekce se kyberšikana týká víc než poloviny základních a středních škol u nás.
 

Michaela Králová/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz