Domácí

Brutální vražda v nelegální herně, policie už má podezřelého

Brutální vražda v nelegální herně, policie už má podezřelého
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté na Vysočině zadrželi podezřelého v případu vraždy ve Žďáře nad Sázavou. Minulé úterý tam podle obvinění 42letý muž v nelegální herně ubodal 53letou ženu, která v ní pracovala jako obsluha. Soudce ho poslal do vazby. Hrozí mu až výjimečný trest.

Minulé úterý byla část centra Žďáru nad Sázavou obehnána policejními páskami. V této budově byla nelegální herna a v ní někdo ubodal 53letou obsluhu. Mrtvou ženu našla podle informací TV Nova její dcera. Kriminalisté uvnitř herny i v jejím okolí strávili celý den a vyplatilo se.

"Okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání, aby se podařilo najít pachatelé tohoto násilného činu," sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Kriminalisté podezřelého dopadli po dvou dnech.

"Zadrželi 42letého muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání tohoto násilného činu," doplnila Čírtková. Kriminalisté muže obvinili ze zločinu vraždy, soudce ho poslal do vazby. Hrozit mu může 15 až 20 let vězení, případně to může být i výjimečný trest.

Související obsah

Žena původem z Ukrajiny u nás žila už 20 let. Kromě obsluhování v herně se ve Žďáře nad Sázavou živila i jako taxikářka. Pachatelem může být třeba někdo z uzavřené skupiny lidí, kteří navštěvovali nelegální hernu, nebo někdo ze známých zavražděné, který si s ní mohl chtít vyřídit osobní problémy.
 

David Pik / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz