Policie

Školy vyděsilo varování před střelcem! Policie má podezřelého

Policie varovala střední a vysoké školy před útokem střelce. Výhružku nebrala na lehkou váhu a zahájila bezpečnostní opatření. Pachatele se podařilo zadržet o několik hodin později. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka se jednalo o špatný vtip.

Informaci o možném útoku Deníku N potvrdil rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička. Později na twitteru i přímo policie."Byli jsme varováni. Přijali jsme opatření, ale nemůžeme o nich říct nic bližšího," řekl deníku Sklenička. Mlčením se obrnili i přímo policisté. Řekli pouze to, že v okolí škol posílili hlídky a informovali je.

"Bezpečnostní složky zachytily na sociálních sítích podezřelou komunikaci, která explicitně obsahovala vyhrožování útokem střelnou zbraní na některou ze škol. Účet byl na falešnou identitu a škola nebyla specifikována," řekl Deníku N vysoce postavený zdroj z policie.

Nebylo jasné, kterého regionu se výstraha týkala a jak dlouho by mohla trvat. Policie se zaměřovala na Prahu a Brno, ale také Jihočeský, Středočeský a Ústecký kraj.  "O hrozbě útoku nás nikdo neinformoval," řekla TN.cz mluvčí VŠE Martina Mlynářová.

 

Související obsah

Univerzita Karlova se k varování policie vyjádřila na svém Facebooku. "UK dnes v odpoledních hodinách obdržela varování od Policie ČR o možné hrozbě střeleckého útoku na školy v České republice. Přijali jsme náležitá bezpečnostní opatření a jsme ve spojení s Policií ČR. Běžný provoz univerzity, fakult a dalších pracovišť ani plánované akce nejsou přijatými opatřeními dotčeny."

Podezřelý byl o několik hodin později dopaden. "Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, ktery na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert. Děkuji policistům za výbornou práci," napsal na twiterru ministr vnitra Jan Hamáček.

Policisté později na twitteru upřesnili, že podezřelým je teprve šestnáctiletý muž. "Policistům se doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel," napsali policisté.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz