Zastávka

Čekárna doslova padá lidem na hlavu, v dešti riskují holý život

Čekárna na vlakové zastávce Petrov u Prahy je v havarijním stavu a je tak nebezpečím nejen pro cestující. Strop se v místě čekárny už částečně propadl, ale bezpečnostní opatření na místě jsou nedostačující.

Vlakovou zastávku u obce Petrov využívají desítky lidí denně. Čekající na spoj se však mohou ocitnout v ohrožení života, protože budova, ve které se nachází čekárna, je v havarijním stavu.


Přímo nad lavičkami, kde by za normálních okolností seděli čekající na vlak, se zřítila část stropu. Vstoupit do čekárny je ale stále možné, protože na místě je zajištěna pouze značením zákaz vstupu a červenobílou páskou

Související obsah

Značení jsou ale částečně stržená a stejně tak i páska. V případě nepříznivého počasí je pravděpodobné, že se cestující schovají pod střechu čekárny, protože jim v tom nic nebrání. Tím se však dostávají do ohrožení života, protože její strop se může kdykoliv zřítit.


"V tuto chvíli čekáme na povolení Drážního úřadu k demolici stávající budovy, abychom následně mohli postavit novou" uvedl pro TN.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Související obsah

Co se týče bezpečnosti, tak stav objektu se podle Illiaše od poslední kontroly rapidně zhoršil. "Po zhlédnutí aktuálních fotografií, které jste mi zaslali, jsem okamžitě kontaktoval generální ředitelství s urgencí na zabezpečení místa,“ řekl portálu TN.cz Iliaš.

gwe, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zastávka

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz