WC

Nechutnost v Kolíně. Nádražní WC nahradily přetékající kadibudky

Mobilní WC přeplněné výkaly, močí a navíc bez toaletního papíru. Tak dopadly provizorní mobilní záchody na nádraží v Kolíně, které zde byly umístěny kvůli rekonstrukci toalet v nádražní budově.

Situací se musela začít zabývat Krajská hygienická stanice Středočeského kraje. První podnět na špatný stav mobilních toalet dostala už před měsícem. "Po naší návštěvě jsme zjistili, že tento stav není vyhovující a dali jsme vědět provozovateli, který slíbil nápravu," uvedla pro TN.cz tisková mluvčí Dana Šalamunová.


Náprava však nebyla úplně dostačující a cestující jsou právem rozzlobení. "Je to hanba Kolína," nebo "Všude ležely výkaly a odpadky…úplná katastrofa," popisují své zkušenosti místní. Toalety má na starost vlastník objektu a to Správa železniční a dopravní cesty.

Související obsahTa se hájí tím, že za nepřijatelný stav mohou vandalové. "V nočních hodinách jsou mobilní WC záchody zneužívány sociálně nepřizpůsobivými občany, kteří je ucpávají oděvy či jinými předměty a tím samozřejmě vznikl problém s ucpáním a přeplněním WC," uvedla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.


Na začátku tohoto týdne se pracovníci hygienické stanice znovu vydali na místo a stav byl opět nevyhovující. Díky opakovaným stížnostem cestujících se nyní počet mobilních toalet zvýšil na pět a nyní jejich kapacita dostačuje.

Související obsahV pátek byla otevřená rekonstruovaná část budovy, ve které se nacházejí pokladny. To však místní na sociálních sítích moc nepotěšilo, protože rekonstrukce této části budovy začala později než rekonstrukce toalet. Na ty si lidé budou muset počkat do začátku června.

gwe, TN.cz

K tématu WC

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz