Domácí

Opilá žena za volantem: Nadýchala čtyři promile, pak ji chytli znovu

Opilá žena za volantem: Nadýchala čtyři promile, pak ji chytli znovu
Zdroj: Getty Images

Opilé řidičce policisté v České Lípě naměřili téměř čtyři promile a sebrali jí řidičský průkaz. Ženě to ale nebránilo usednout za volant ještě v tentýž den. Strážce zákona však potkala znovu a opět byla úplně namol.

Kuriózní případ se odehrál v Libereckém kraji. Žena z České Lípy usedla za volant úplně opilá. Když ji spatřili strážníci kolem jedné hodiny ranní, snažili se ji zastavit. Zpočátku marně. Řidička ujela téměř kilometr a půl. Posléze zastavila a nadýchala téměř čtyři promile. Policisté jí tedy zabavili řidičský průkaz.

Související obsah


Neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a strážníci se krátce před půlnocí vydali na obvyklou kontrolu. "Na jedné z benzinových čerpacích stanic spatřili ženu, která vystoupila z osobního vozu a nejistým krokem vstoupila do obchodu benzinky," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.


Související obsah


O pár chvilek později už mířila k autu, a to rovnou s lahví vína v ruce. Policisté ji opět zastavili. Žena logicky neměla řidičský průkaz, jelikož jí byl zabaven ve stejný den v brzkých ranních hodinách. Tentokrát nenadýchala téměř čtyři promile, ale "jen“ 2,2.


V případě odsouzení za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí ženě odnětí svobody až jeden rok nebo pokuta. 

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz