Domácí

Unikátní hovor, děti z Olomouce si povídaly s astronautem na ISS

Unikátní rozhovor za sebou mají děti z Domova dětí a mládeže Olomouc. Ty měly možnost popovídat si s astronautem Nickem Haguem, který se s nimi spojil z Mezinárodní vesmírné stanice. Spojení zprostředkoval Hanácký radioklub OK2KYJ.

V sobotu zprostředkoval Hanácký radioklub OK2KYJ jedinečný zážitek, děti z DDM Olomouc si mohly promluvit s astronautem Nickem Haguem, který aktuálně slouží na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Jedná se o poměrně ojedinělou akci. "V minulosti proběhla podobná akce pouze dvakrát a to před třemi lety," vysvětlil místopředseda radioklubu Leo Hučín. Příprava probíhala už od dubna 2018.

Po chvilce čekání se podařilo spojit s vesmírnou stanicí, jelikož je okno pro komunikaci kvůli rychlosti ISS velmi krátké, ihned se přešlo na otázky dětí.

Ty se ptaly na technologické aspekty ISS i samotný život na stanici a osobní pocity astronauta. Došlo i na kontroverzní otázku ohledně teorie placaté Země. "Jene, můžu ti říct, že Země není placatá. Všem bych řekl, že není placatá, létám kolem ní 16x za den," uvedl Nick Hague na otázku, co by vzkázal lidem, kteří této teorii věří.

Související obsah

Vše pod dozorem klubu proběhlo na jedničku, astronaut Nick Hague poděkoval dětem za skvělý rozhovor, který skončil ve chvíli, kdy byla ISS nad Kaspickým mořem. Na závěr se strhl bouřlivý potlesk.
 

klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz