Plzeňský kraj

Děti si ve škole hrály na feťáky. Drtily bonbóny a dělaly "lajny"

Děti si ve škole hrály na feťáky. Drtily bonbóny a dělaly "lajny"
Zdroj: Policie

Vedení základní školy na Plzeňsku požádalo policii o pomoc. Učitelé totiž načapali žáky, jak si hrají na feťáky.

"V průběhu letošního školního roku oslovili policisty z oddělení a prevence Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje pedagogové ze základní školy v malé obci na jižním Plzeňsku, kde akorát řešili problém, týkající se návykových látek," napsal policejní mluvčí.

Žáci experimentovali s hrou na drogy. "Děti rozdrtily bonbóny Lipo a pak si hrály na fetování. Pravítkem dělily látku na dávky, takzvané lajny, následně látku vdechovaly," popsala mluvčí. Vyučující kontaktovali rodiče dětí a zároveň oslovili policisty z oddělení tisku a prevence, aby dětem přijeli udělat preventivní program ohledně problematiky drog.

Související obsah

Policie nebrala situaci na lehkou váhu. "Toto chování desetiletých a jedenáctiletých dětí by se mohlo zdát pro někoho jen jako nevhodná zábava, nicméně pedagogové na základní škole nechtěli tuhle situaci podcenit a raději děti včas varovat, co by se mohlo stát, pokud by si zahrávaly se skutečnými drogami," dodala policie.

Policistka ve středu školu navštívila s připravenou přednáškou. "Žáci byli obeznámeni se závislostmi legálních, nelegálních a návykových drog, které trýzní lidský život. Všichni bedlivě poslouchali, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují i jaké mají účinky," popsal mluvčí.

"O úspěšnosti a poutavosti přednášky svědčila i závěrečná diskuze, kdy mi děti pokládaly různé dotazy. Výklad byl doplněn konkrétními ukázkami a odstrašujícími obrázky. Věřím, že se děti zamyslely nad zákeřností tvrdých drog, ale i návykových látek společností tolerovaných, jako jsou například tabákové výrobky či alkohol," řekla policistka, která dětem přednášela. 

mik, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz