Domácí

Zloděj aut uháněl po D11 rychlostí 200 km/h! Byl opilý a zdrogovaný

Dálnici D11 stále častěji používají zloději luxusních aut, kteří je kradou na zakázku. Aby dlouhou cestu na východ zvládli v co nejkratším čase, jsou podle policistů většinou pod vlivem drog. Další takový případ zakončený honičkou s policisty se stal ve čtvrtek ráno u Hradce Králové.

Chvílemi jel čtyřicetiletý Polák až 200 km/h - snažil se setřást policisty, kteří na D11 u Poděbrad zjistili, že projíždějící mercedes byl ukradený v Praze. Zastavit se jim řidiče podařilo až na konci dálnice u Hradce Králové.

"Nadýchal 1,22 promile alkoholu a pozitivní u něj byl také test na drogy," uvedla mluvčí policie Ivana Ježková. Při zadržení navíc cizinec kradený mercedes nezabrzdil, auto se rozjelo a nabouralo do policejního vozu. Dálnice mezi 84. a 90. km, tedy přímo před sjezdem na Hradec Králové, byla uzavřená asi tři hodiny.

D11 je nejrychlejší a hlavně nejoblíbenější tranzitní trasou zlodějských gangů. Auta si vytipují zpravidla v Německu nebo Rakousku a najatí řidiči je ukradnou. Překonají bezpečnostní systémy a pomocí zesilovače zvýrazní signál klíčků, které má majitel doma. "Pomocí jednoho kliku otevřou auto, pomocí druhého pak auto nastartují," vysvětluje mluvčí policie Iva Kormošová.

Související obsah

Drahá auta pak převážejí na východ a snaží se o to v co nejkratším čase. K tomu, aby dlouhou cestu vydrželi, sednou za volant pod vlivem drog. Jenže policejní auta už jsou vybavena systémy, které během několika vteřin zjistí i u protijedoucího auta na dálnici, že je kradené. Zloděj pod vlivem drog přitom dobrovolně nezastaví.

"Loni bylo 22 takových případů, letos zatím osm," tvrdí Ježková. Když dopadení zloději neskončí v nemocnici, ale v policejní cele, můžou si být jistí, že jejich další cesta povede na západ. Většinou jsou totiž souzeni tam, kde auta ukradli.

Filip Pultar, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz