Střelba

Jsem nevinný, odmítl střelec z Nového Zélandu vraždy 51 lidí!

Jsem nevinný, odmítl střelec z Nového Zélandu vraždy 51 lidí!
Zdroj: ČTK

Brenton Tarrant, který měl v půlce března v novozélandském městě Christchurch při útoku na místní mešity povraždit 51 lidí, při jednání před soudem ústy svého advokáta veškerá obvinění odmítl.

Kromě jednapadesáti vražd vyšetřovatelé Australana viní také z dalších čtyřiceti pokusů o ně a také z terorismu. Tarrant má totiž podle nich na svědomí nejhorší střelbu v dějinách ostrovního státu.

Jak píše BBC, Tarrant nebyl v soudní síni osobně, ale pouze prostřednictvím videohovoru. Navíc pouze tiše seděl, zatímco jeho právník předčítal jeho výpověď.

Tarrantův případ přepisuje novozélandské dějiny nejen svojí krvavostí, ale také tím, že je to vůbec poprvé, co byl na ostrovech někdo obviněný z terorismu.

Související obsah

V soudní síni jednání přihlížela i řada místních muslimů - přeživších útoku i příbuzných obětí, které v půlce března při střelbě zahynuly. Řada z nich při čtení Tarrantovy výpovědi lapala po dechu a plakala.

Pusťte si březnovou reportáž:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz