Pád z okna

Romanka (3) vypadla z okna ve třetím patře. Promluvila její matka!

Romanka (3) vypadla z okna ve třetím patře. Promluvila její matka!
Zdroj: Policie SR

Pád z osmimetrové výšky přežila ve středu odpoledne tříletá Romanka ze slovenské obce Tlmače. Dívku převezl do nemocnice vrtulník, má zlomený obratel. Poprvé také promluvila dívčina matka. Případ vyšetřují policisté.

Podle policistů si dítě hrálo ve středu odpoledne samo nehlídané v pokoji, kde bylo otevřené okno. "Dostalo se na parapet, na kterém matka větrala peřinu, a spadlo. Její pád zbrzdily šňůry na prádlo, které se nacházejí přímo pod oknem," uvedli policisté s tím, že děvče bylo převezeno do nemocnice v Bánské Bystrici.

Podle webu Čas.sk má Romanka zlomený jeden obratel. "Pacientku jsme ve čtvrtek přeložili na standardní oddělení. Je ve stabilizovaném stavě," řekl Času přednosta Pediatrické anesteziologie a intenzivní medicíny bánskobystrické nemocnice Oliver Petrík.

Reagovala i matka dítěte. "Já nevím, co se stalo," odpověděla Času na otázku, jak mohlo její dítě vypadnout z otevřeného okna.

Související obsah

Dívka byla po pádu z okna při vědomí, uvedli svědci. "Děvčátko leželo na zemi a strašně plakalo. Potom jsme slyšeli dupání na schodech a přiběhla k němu matka. Běhala kolem, křičela a také plakala.

"Policie v Tlmačích zahájila stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví. Okolnosti a míra zavinění tohoto případu jsou zatím předmětem vyšetřování. Rodiče nedopusťte, aby docházelo k podobným případům," vyzvali policisté.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz