Petr Kramný

Slzy a vzlykání. Takto Petr Kramný popsal smrt Moniky a Klárky!

Velmi emotivní byla výpověď Petra Kramného u ostravského Krajského soudu, v niž popisoval osudový moment, kdy se v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě probral a zjistil jeho žena a dcera jsou mrtvé. Jeho slova přímo od soudu si nyní můžete poslechnout i vy.

Záznam Kramného výpovědi zveřejnil Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun, který věří v jeho nevinu a Kramnému pomáhá. Peričevič chce ukázat, že Kramný není bezcitný vrah, jak se objevilo v některých médiích.

"Je to zcela poprvé, kdy můžete záznam výpovědi ´bezcitného a bez emocí vypovídajícího vraha Petr Kramného´ slyšet na vlastní uši," upozornil Peričevič.

Kramný na záznamu ze soudního stání 29. 6. 2015 popisuje chvíle, kdy se probudil a zjistil, že se jeho rodině něco stalo. Popisuje, jak změnil v posteli polohu, chtěl Klárku posunout a všiml si, že nereaguje.

"Vzal jsem jí ruku a snažil se jí vzbudit, aby se posunula. V tu chvíli jsem zjistil, že je úplně ledová. Jak vytažená z nějakého mrazicího boxu. V tu chvíli jsem vyskočil a nevěděl jsem, co mám dělat," vypovídá Kramný. Dělá dlouhé mezery a pláče.

"Rozsvítil jsem světlo a snažil jsem se Klárku oživovat. Klárka ležela na levém boku," vypovídá na nahrávce Kramný a popisuje, jak jeho dcera ležela. "Snažil jsem se jí dávat umělé dýchání, masíroval jsem jí srdce. Měl jsem strach, abych jí něco nezlomil. Křičel jsem na Moniku, ať vstává, ať mi jde pomoct, že se Klárce něco stalo," říká Kramný.

Související obsah

Monika ale nehýbala, Kramný popsal, že ležela zády k němu, ženu plácl, aby vstala a pomohla mu. K Monice přiskočil a chtěl ji vzbudit. "Monika měla otevřené oči a otevřenou pusu. Já jsem se ji snažil oživovat, dýchal jsem do ní. Byl to takový divný zvuk, když jsem jí masíroval srdce, jakoby zvláštní zvuk," pokračuje Kramný.

Pak ve výpovědi chce popisovat, že se vrátil ke Klárce a snažil se oživovat ji. Jeho slova ale přeruší zvuk mobilního telefonu. "Důrazně jsem upozorňovala, ať si všichni vypnou mobilní telefony. Nepochybně teď někomu zazněl signál mobilního telefonu!" rozčiluje se na konci zveřejněného záznamu soudkyně Renata Gilová.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz