Domácí

Mimořádná odstávka České pošty! Tyto pobočky budou uzavřené

Mimořádná odstávka České pošty! Tyto pobočky budou uzavřené
Zdroj: Profimedia

Plánujete-li si o víkendu něco vyřídit na poště, zpozorněte. Česká pošta totiž bude mít v sobotu a neděli mimořádný výpadek služeb. Webové stránky nebudou fungovat, pobočky budou v určitých hodinách uzavřené. Kterých provozoven se odstávka dotkne?

Česká pošta oznámila plánovanou údržbu datových sítí, která bude probíhat od sobotní 12. hodiny do nedělní 20. hodiny. " Z tohoto důvodu dojde k uzavření pošt a poštovních dep. Zároveň v termínu plánované odstávky nebude funkční webový portál České pošty,"  uvedla na svých stránkách.

"Vybrali jsme záměrně víkend, protože ten provoz bývá omezen a poboček je otevřeno mnohem méně. Zpravidla ty největší v republice," řekl pro TN.cz mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

U většiny z nich bude provoz omezený jen nepatrně. Pobočky, které jsou o víkendu otevřené, mají zpravidla omezenou otevírací dobu oproti pracovním dnům. Většina z nich v sobotu zavírá okolo 13. hodiny. Vzhledem k tomu, že odstávka začne ve 12:00, otevírací doba bude u těchto provozoven zkrácená pouze o jednu hodinu.

Seznam provozoven, kterých se odstávka dotkne, naleznete včetně otevíracích dob zde:

 

Odstávka pošt

Typ souboru:xlsx

U některých poboček bude změna citelnější. Například pošta Plzeň 9 se směrovacím číslem 309 00 má v sobotu standardně otevřeno od 9 do 21 hodin. Tentokrát ale bude zákazníkům k dispozici pouze tři hodiny.

Související obsah

Některé pobočky budou v sobotu zavřené úplně. Jedná se o Ostravu 36 se směrovacím číslem 700 36, Karlovy Vary 6 se směrovacím číslem 360 06, Prahu 012 se směrovacím číslem 119 00 a Vedrovice se směrovacím číslem 671 74.

V neděli bývá otevřených ještě méně pošt. Vzhledem k tomu, že odstávka platí do 20. hodiny, většina z nich bude zavřená úplně. Výjimku tvoří pobočky Brno 2 se směrovacím číslem 602 00 a Praha 1 se směrovacím číslem 110 00, které budou zákazníkům k dispozici od 21:00 do půlnoci.

Odstávka se týká nejen pošt, ale i poštovních dep, kde si lidé mohou vyzvedávat zásilky. Většina z nich má v sobotu standardně otevřeno od 07:00 nebo 08:00 do 12:00. V takových případech budou otevřené bez jakékoliv změny.

Seznam dep, kterých se odstávka dotkne, naleznete včetně otevíracích dob zde:

 

Odstávka poštovních dep

Typ souboru:xlsx

Některé z nich ale mívají nepřetržitý provoz - těch se odstávka dotkne a uzavřou své provozovny už v poledne. Jedná se například o Depo Plzeň 71 s poštovním směrovacím číslem 300 71 nebo Depo České Budějovice 71 s poštovním směrovacím číslem 372 71.

V neděli své služby zákazníkům poskytuje standardně pouze šest dep, které mají nepřetržitý provoz. Tuto neděli budou mít otevřeno pouze od 20:00 do 24:00.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz