Česká pošta

Česká pošta zdražuje své služby! Lidé si připlatí za balíkový servis

Česká pošta zdražuje své služby! Lidé si připlatí za balíkový servis
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Zdražení a změny některých služeb zavádí od června Česká pošta. Mezi ně patří i Balík Komplet. Ta funguje tak, že za poplatek pošťák pro zásilku přijede, zabalí ji a pošta ji do druhého dne doručí kamkoliv po České republice.

Zatímco do konce května si Česká pošta nechala za službu Balík Komplet platit 149 korun, nově to bude 159 korun za zásilku obdobné velikosti. Pošta navíc zavedla zcela novou kategorii zaměřenou na větší zásilky. Tam je rozměr nejdelší strany omezený na 50 centimetrů a cena je 189 korun.

 

Za navýšením poplatku stojí podle České pošty mimo jiné změna obalu balíku. Cena služby prý roste poprvé od jejího uvedení v roce 2017. "Zavedení nových velikostních kategorií Balíku Komplet reflektuje strategii balíkového portfolia zaměřenou na stanovení ceny na základě rozměru nejdelší strany zásilky," uvedl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Související obsah


V tabulce se můžete podívat na nové ceny služby. Podle toho se posuzuje i případné překročení doporučené váhy zásilky. Podle pošty je nejdůležitějším parametrem délka nejdelší strany zásilky.

Ceny služby Balík Komplet od 1. června:

Zdroj: Česká pošta


Službu podle České pošty využívají především soukromé osoby, za měsíc jich služby využijí tisíce. Mimo zdražení služby Balík Komplet zavádí pošta od 1. června nový poplatek za jednorázovou změnu místa dodání neboli dosílku. Ta byla dosud součástí základní ceny. Více se dočtete zde.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o loňském ztrátovém hospodaření České pošty:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz