Znásilnění

Chlapci měli znásilnit 12leté dívky! Soudce je pustil na svobodu

Chlapci měli znásilnit 12leté dívky! Soudce je pustil na svobodu
Zdroj: TV Markíza

Dvě noci v policejní cele strávili dva mladíci (15 a 16) ze slovenské Prievidze. V jednom z bytů na sídlišti totiž podle policie znásilnili dvě 12leté dívky. Předtím měli společně pít alkohol. V pátek o jejich osudu rozhodoval okresní soud.

Takhle si začátek léta dva mladíci zřejmě nepředstavovali. Chlapci totiž skončili v poutech, vyzkoušeli si také pobyt v policejní cele. Prokurátor okresní prokuratury následně podal návrh na vzetí obviněných do vazby. Důvodem byla obava, že budou ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti, informovala televize Markíza.

Mladíci se údajně měli s děvčaty potkat v jednom z bytů na sídlišti. Podle televize všichni popíjeli také alkohol. Zábava se však zvhla, chlapci skončili se školačkami v ložnici. Doma se pak jedna z dívek měla svěřit své sestře.

Rodiče obviněných mladíků však nevěří tomu, čeho se měli dopustit. Dívky se prý s chlapci potkat chtěly a pokud k něčemu došlo, bylo to dobrovolně.

Související obsah

Faktem ale zůstává, že dívky mají pouze dvanáct let. Jde tak o trestný čin. Soudce nakonec rozhodl, že obvinění chlapci budou stíháni na svobodě.

"Soud přijal záruky důvěryhodných osob a písemné sliby obviněných, vazbu nahradil dohledem probačního a mediačního úředníka. Současně oběma obviněným uložil zákaz styku s poškozenými a zákaz přiblížit se k poškozeným v jakékoliv formě," informoval podle televize Michal Turák z krajského soudu.

Související obsah

Proti rozhodnutí o vazbě podal prokurátor stížnost, o které bude rozhodovat Krajský soud v Trenčíně.

pan, TN.cz

K tématu Znásilnění

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz