Jižní Amerika

Obří výpadek elektřiny v Jižní Americe! Bez proudu je 50 milionů lidí

Celé dvě latinskoamerické země se v neděli ráno ocitly úplně bez elektřiny. Masivní výpadek postihl Argentinu a Uruguay. Bez elektřiny jsou i části sousedních států – Brazílie, Chile a Paraguaye. Příčina výpadku zatím není známá.

V neděli krátce po sedmé hodině přišly celé dvě jihoamerické země, Argentina a Uruguay, které mají dohromady 48 milionů obyvatel, o dodávky elektrické energie. Zastavily se vlaky, na křižovatkách nefungovaly semafory. Část Argentiny navíc čekaly komunální volby. Podle snímků na sociálních sítích si lidé u uren svítili mobilními telefony.

"Masivní výpadek v přenosové soustavě zanechal celou Argentinu a Uruguay bez elektřiny," tweetoval před 13. hodinou středoevropského času argentinský dodavatel elektřiny Edesur.

Později doplnil, že se podařilo alespoň částečně obnovit dodávky.

Související obsah

"Naše řídící centrum pomalu začíná obnovovat dodávky elektrické energie do sítě. Připojili jsme prvních 34 tisíc klientů," pochlubil se před 15. hodinou Edesur. Argentina má 44 milionů obyvatel.

Podle ministra energetiky Gustava Lopeteguiho je zatím příčina výpadku elektřiny neznámá. Obnovení dodávek potrvá celé hodiny, uvedla stanice BBC. Podle prvotních závěrů to vypadá, že mohlo dojít k velké nerovnováze mezi dodávkou a poptávkou po elektřině, které způsobila výpadek.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz