Staré Město

Bouře narušila čapí hnízdo! Lidé sledovali boj o přežití mláďat

Lidé se obávali o život čapích mláďat, která se kvůli víkendovému špatnému počasí ocitla v ohrožení. Bouře poškodila hnízdo a mláďata uvízla pod větvičkami. Dramatickou situaci mnozí lidé sledovali živě, protože je nad hnízdem nainstalovaná kamera. Sledující čekali na jejich záchranu, která dlouho nepřicházela.

"V sobotu 15. 6. prošla přes Staré Město pod Sněžníkem silná bouřka s větrem a velkými kroupami. Bohužel poškodila čapí hnízdo a uvěznila pod větvemi dvě ze tří čápat. Po konzultacích s ornitology (s ČOS) a poté, co jsme zjistili, že samice bouřku nepřežila, jsme se rozhodli do hnízda zasáhnout. Ornitolog vypletl dvě vysílená mláďata z větví a spustil je z komína," uvedla mluvčí webu Probio.cz, které čápy sleduje, Barbora Hernychová.

"Třetí čápě, které bylo v dobrém stavu, na hnízdě ponechal. Dvě mláďata byla předána do Záchranné stanice Ruda nad Moravou, kde by se měla zotavovat a pokud budou v pořádku, budou se ornitologové snažit je vložit do některého z hnízd, aby se naučila vše, co je pro jejich život ve volné přírodě potřeba," dodala Hernychová.

Související obsah

Lidé, kteří živý přenos sledují, měli o zasypaná ptáčata obavy. Firma ale u živého vysílání upozorňuje, že vše nechává na přírodě. "Do života v čapím hnízdě nikterak nezasahujeme, ptáky nerušíme a respektujeme zákony přírody. Necháváme veškerému dění v hnízdě přirozený vývoj. Pokud se v hnízdě vyskytne pohled, který se vám nebude líbit, přestaňte přenos prosím sledovat," je uvedeno u živého vysílání na stránce Probio.cz.


Firma se rozhodla, že čápy podpoří v Záchranné stanici finančně. Pomoci můžete i vy na webu darujme.cz.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Staré Město

Důležité Události

Píše se na Deník.cz